Pulsoksymetr ze stacją dokującą M800

Pulsoksymetr ze stacją dokującą M800 z czujnikami dla wcześniaków, niemowląt, dzieci i dorosłych.

Zastosowanie pulsoksymetru w celu obniżenia liczby zgonów noworodków przy i po porodzie

Opublikowany 2015/10/24

źródło: Support-born-safe-global-and-reduce-maternal-mortality

"W krajach rozwiniętych, wszystkie sale operacyjne są wyposażone w pulsoksymetry. Pulsoksymetr mierzy natlenienie krwi pacjenta. Odgrywa ważną rolę dla bezpieczeństwa pacjenta podczas operacji."

Zastosowanie pulsoksymetru u wcześniaków i niemowląt po narodzeniu jest również wskazane przy wielu schorzeniach zaburzających pracę serca i funkcje oddechowe. Pulsoksymetr pozwala na kontrolę poziomu wysycenia krwi tlenem oraz pracy serca tj. pulsu [ilości uderzeń serca na minutę]. Szczegółowe informacje o pracy serca u niemowląt można uzyskać stosując nieinwazyjne monitory rzutu serca.

Pulsoksymetr M800 dla niemowląt z czujnikiem SpO2 paska Y

ŹRÓDŁO - Pulsoksymetr M800 dla niemowląt i dzieci z czujnikiem SpO2 typ Y

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Pulsoksymetr - zastosowanie u niemowląt i dzieci

Opublikowany 2014/09/08

Pulsoksymetr stanowi standardowe wyposażenie placówek świadczących działalność leczniczą.

Niezależnie od producenta i modelu pulsoksymetr pozwala na pomiar ważnych parametrów życiowych - wysycenia krwi tlenem, określanego jako poziom natlenienia lub saturacja [oznaczony symbolem %SpO2] oraz pulsu [PR]. Z uwagi na coraz większą dostępność oraz spadającą cenę pulsoksymetr znajduje coraz większe zastosowanie w medycynie sportowej oraz w monitorowaniu funkcji życiowych w warunkach domowych, szczególnie przy opiece nad wcześniakami, niemowlętami i dziećmi.  Pulsoksymetr dla noworodka powinien spełniać warunki pulsoksymetru przenośnego [niska waga, mały rozmiar, czytelny ekran, zasilanie akumulatorowe], powinien być wyposażony w funkcję alarmów [z regulacją granic alarmowych saturacji i pulsu] oraz pamięć mierzonych parametrów [trendy tebelaryczne i/lub graficzne]. Pulsoksymetr dla wcześniaków oraz niemowląt musi być wyposażony we właściwe czujniki SpO2, odpowiednie dla wagi pacjenta - typ opaska na rzep lub przylepny, czujnik opaska typ "Y" lub Multi-Site, ewentualnie czujnik SpO2 soft na palec (1-20kg). Czujniki SpO2 u noworodków mocuje się najczęściej na nadgarstku, stopie lub dużym palcu u stopy.

Pulsoksymetr - zastosowanie u wcześniaków i niemowląt

* Zdjęcie przedstawia pulsoksymetr UT100 z czujnikiem typ Y.

Pulsoksymetr dla noworodków, mocowanie czujnika SpO2

Pulsoksymetr PC-66B dla niemowląt i dzieci Pulsoksymetr dla niemowląt i dzieci PC66B z czujnikiem do pulsoksymetru typ opaska MultiSite "Y".     Czujnik do pulsoksymetru typ MultiSite z rozłącznymi diodami LED jest czujnikiem wielopowierzchniowym może być założony na nadgarstku, stopie lub palcu; pozwala na wykorzystanie opaski silikonowej lub paski materiałowo-gąbkowej na rzep.

Czujnik do pulsoksymetru dla niemowląt i dzieciCzujnik SpO2 do pulsoksymetru założony na stopę dziecka ~8kg

Przeczytaj pozostałą część wpisu »